Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans och distribution av avfallskärl samt tillhörande produkter
Referensnummer: 2017/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39221220 Kärl
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bland annat leverans, uppmärkning och utsättning av avfallskärl samt påshållare för matavfall och mjukplastkomprimerare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 35 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39221220 Kärl, 39224340 Soptunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen