Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: FTV190059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att ha avtal med kvalificerade anbudsgivare som kan erbjuda kvalificerade upphandlingskonsulter för Folktandvården Skåne AB för att leda och genomföra upphandlingar samt vid behov av specialistkompetens.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingskonsulttjänster
Specialistkompetens support inom LOU, inköp och upphandling.