352915-2023 - ResultatSverige-Västervik: Måltidsleveranser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kylda matportioner med distribution i Västervik
Referensnummer: U-008-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att för socialförvaltningens räkning tillaga och distribuera mat till kunder i Västerviks kommun med biståndsbeslut om matdistribution.
Antalet kunder som beviljas rätt till färdiglagad mat kan variera över året. Likaså kan antalet kunder som väljer alternativet kyld mat variera över året. Beställaren kan inte garantera några volymer men antagen leverantör åtar sig att tillhandahålla kylda matportioner till alla kunder som väljer alternativet kyld mat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55322000 Tillagning av måltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen