2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS Steg 2, Anbudsinbjudan - VS-service Jour och Större arbeten
Beskrivning: Uppdragen består av två typer av arbeten. Båda ska kunna genomföras för att bli leverantör. Uppdraget täcker hela fastighetsbeståndet under hela avtalstiden. 1. VS-Service arbeten för Jourleverantör utförs uteslutande utanför ordinarie arbetstid (kl. 07.00–16.00 vardagar). Jourleverantör ska vara bemannad så att arbetsorder kan tas emot och utföras året om, dygnet runt. 2. VS-Service arbeten för Större oplanerade arbeten utförs i huvudsak på ordinarie arbetstid (se ovan) men jourtid kan förekomma.
Föregående meddelande: 123456-2024
Intern identifierare: 2025MKB-24
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000