352937-2025 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Transmissionstjänster 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransmissionstjänster 2025
BeskrivningLeverans och underhåll av transmissionstjänster.
Intern identifierareRB2024-0555
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72315100 Stödtjänster för datanät, 72315200 Tjänster för hantering av datanät, 72710000 Tjänster för lokalt datanät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningLeverans och underhåll av transmissionstjänster samt tillhandahållande av tjänster vid införandet i verksamheten.
Intern identifierareTransmissionstjänster 2025