352973-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Små konferenser och möten 2022, Dagkonferens antal deltagare 5-60
Referensnummer: 23.3-1647-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens inköpscentral vid Kammarkollegiet välkomnar leverantörer att lämna anbud i upphandlingen av Små Konferenser och möten 2022, Dagkonferens antal deltagare 5-60.
Tilldelning av Kontrakt sker enligt rangordning eller genom en särskild fördelningsnyckel.
Utöver denna upphandling annonseras ytterligare fyra upphandlingar parallellt avseende Konferenser och möten:
Små konferenser och möten 2022, Dagkonferens antal deltagare 61-150 (dnr 23.3-1648-2023)
Små konferenser och möten 2022, Helpension antal deltagare 5-60 (dnr 23.3-1644-2023)
Små konferenser och möten 2022, Helpension antal deltagare 61-150 (dnr 23.3-1645-2023)
Stora konferenser och möten 2022, (från och med 151 deltagare) (dnr 23.3-56-2023)
Ramavtalet kan användas för Avrop av myndigheter under regeringen samt myndigheter under riksdagen och andra offentligt styrda organ.