353021-2022 - ResultatSverige-Filipstad: Sopbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopbilar, tvåfacks sidlastande
Referensnummer: 2021-43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av två (2) st fabriksnya, tvåfacks sidlastande sopbilar till Filipstads kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen