353071-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter – Dentala behandlingsstolar och dental inredning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDentala behandlingsstolar och dental inredning
BeskrivningUpphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av Dentala behandlingsenheter och dentalinredning i enlighet med upphandlingsdokumenten i sin helhet
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDentala behandlingsenheter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124853:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
Optioner
Beskrivning av alternativenService avtal, övrigt sortiment m.m.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDental inredning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124853:Lot:2