353096-2022 - ResultatSverige-Umeå: Rullstolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Manuella rullstolar och tillbehör
Referensnummer: HSN 1101-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193120 Rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar förskrivningsbara hjälpmedel inom områdena Manuella rullstolar och icke fabrikatsbundna tillbehör. Till den senare gruppen räknas Nack-/huvudstöd samt bälten och selar. Hjälp vid utprovning vid några tillfällen per år ska ingå i upphandlat pris. Utbildning till personal och förskrivare ska ingå i upphandlat pris.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
ALLROUNDRULLSTOL VÅRDARMANÖVRERAD STANDARD
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
ALLROUNDRULLSTOL VÅRDARMANÖVRERAD LÅG
Del nr: 2
KOMFORTRULLSTOL VÅRDARMANÖVRERAD
Del nr: 3
ALLROUNDRULLSTOL BAKHJULSDRIVEN AVANCERAD
Del nr: 4
AKTIVRULLSTOL BAKHJULSDRIVEN
Del nr: 5
AKTIVRULLSTOL BAKHJULSDRIVEN LÄTTVIKT
Del nr: 6
AKTIVRULLSTOL BAKHJULSDRIVEN DELADE BENSTÖD
Del nr: 7
KOMFORTRULLSTOL BAKHJULSDRIVEN AKTIV
Del nr: 8
AKTIVRULLSTOL BAKHJULSDRIVEN BARN
Del nr: 9
ALLROUNDRULLSTOL BAKHJULSDRIVEN BARN
Del nr: 10
KOMFORTRULLSTOL BAKHJULSDRIVEN BARN
Del nr: 11
MANUELL RULLSTOL MED ELEKTRISK UPPRESNING
Del nr: 12
ICKE FABRIKATSBUNDNA TILLBEHÖR OCH RESERVDELAR
Del nr: 13