See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsskötsel - Nord och Syd 2024
Beskrivning: Detta är en samordnad upphandling beståendes av två entreprenader: 1. Fastighetsskötsel område Nord 2. Fastighetsskötsel område Syd Kontrakt kommer att tecknas med en leverantör per entreprenad. Anbud kan lämnas på en eller båda entreprenaderna.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Fastighetsskötsel - Nord 2024
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95798:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 77314000 Markskötsel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Fastighetsskötsel - Syd 2024
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95798:Lot:2