Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende nätverksprodukter
Referensnummer: 2021-17840
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32400000 Nät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar nätverksprodukter såsom router, switch, brandvägg, lastbalanserare, proxy, WDM och videokonferensutrustning samt tjänster såsom support och service inom Sverige.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej