353119-2022 - ResultatSverige-Linköping: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Synhjälpmedel, vita käppar Daisyspelare Sydöstra - Ö
Referensnummer: UC-2021-395
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Vita käppar, Daisyspelare
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
8. Stödkäppar9. Markeringskäppar10. Teknikkäpp, hopfällbar enkel11. Teknikkäpp hopfällbar avancerad12. Teknikkäpp teleskop13. Daisyspelare stationär
Anbud ska avse samtliga ingående delar inom respektive anbudsområde.
Upphandlande myndigheter kommer att anta en (1) leverantör per anbudsområde 8, 9, 10, 11 och 13. På anbudsområde 12 antas två (2) leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38624000 Synhjälpmedel, 39295000 Paraplyer, parasoller; promenadkäppar och sittkäppar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen