2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop 10 - Anbudsområde 7 - IT-infrastruktur
Beskrivning: Avropet omfattar avrop av konsult från anbudsområde 7 IT-infrastruktur. Konsulten ska arbeta med myndighetens lagringsplattformar som idag består av NetApp och Dell produkter.
Föregående meddelande: 1002-2022
Intern identifierare: SCB2025/913
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: avrop från dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000