353204-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdgaranti
Referensnummer: 2023-POL000158
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser vård inom vårdgarantin.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 85111100 Kirurgisk sjukhusvård, 85111200 Läkarvård på sjukhus, 85111300 Gynekologisk sjukhusvård, 85111600 Ortopediska tjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121230 Hjärtsjukvård eller specialiserad lungsjukvård, 85121280 Ögonsjukvård, hudsjukvård eller ortopedisk vård, 85121290 Pediatrisk eller urologisk vård, 85121300 Kirurgiska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen