35322-2018 - ResultatSverige-Ludvika: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikations- och reklambyråtjänster
Referensnummer: GNU 2017/10E
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal med möjlighet till fullservice av kommunikationsbyrå som kan erbjuda allt från strategi och idéarbete till produktion och uppföljning, och som har erfarenhet av traditionella medier samt digitala kommunikationskanaler t.ex. sociala medier.
Uppdraget avser att vara samarbetspartner för utförande av uppdrag som inte kan täckas av egna resurser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Falun 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: Falun 2
Del nr: Säter 1
Del nr: Säter 2
Del nr: Hedemora 1
Del nr: Hedemora 2
Del nr: Hedemora 3