2. Förfarande
Förfarande
Titel: Västertorps nya sim- och idrottshall, entreprenad i samverkan
Beskrivning: Entreprenad för uppförande av Västertorps nya sim- och idrottshall. Entreprenadform enligt ABT06 i samverkan.
Intern identifierare: FSK 2025/291
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45212212 Anläggningsarbete för simbassäng, 45212220 Byggnation av idrottsanläggningar för flera idrottsgrenar, 45212221 Anläggningsarbete för anläggningar för idrottsplatser, 45212225 Byggnation av sporthall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Västertorps nya sim- och idrottshall, entreprenad i samverkan