353302-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Järfälla: Kontorsmateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial.
Referensnummer: Kst 2016/73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla kommun och dess bolag upphandlar försörjning av Kontorsmaterial till alla enheter inom kommunen och dess bolag.
Volymen 2015 uppgick till ca 2 200 000 SEK.
Upphandlingen omfattar varugrupperna:
— Block, anteckningsböcker och notisar,
— Emballage, packa och posta,
— Ergonomiska hjälpmedel,
— Papper och etiketter,
— Presentation,
— Skola,
— Skrivbordstillbehör,
— Skrivmaterial och korrigering,
— Sortera och förvara,
— Toner och bläck,
— Övrigt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen