353326-2020 - ResultatSverige-Västervik: Anläggningsarbete för simbassäng
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västerviks Simhall Tillbyggnad E1 Vattenrening
Referensnummer: 20/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212212 Anläggningsarbete för simbassäng
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av vattenrening till simhall i västervik
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232430 Vattenrening, 45242000 Anläggningsarbete för fritidsanläggningar vid vatten, 45252123 Filteranläggningar, 45317400 Elinstallation av filtreringsutrustning, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av vattenrening till Ny simhall i västervik