Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Invändig skyltning
Referensnummer: 2021/1634
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för invändig skyltning för Sveriges Domstolar. Omfattning, krav och villkor för upphandlingen framgår av upphandlingsdokumenten som helhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 31523200 Permanenta informationsskyltar, 34928470 Skyltning, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen