Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Coaching.
Referensnummer: 2017-030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79998000 Coachning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ledarcoaching. Med ledarstöd avses individuell coaching som sätter fokus på ledarens förmåga att tänka nytt och agera annorlunda för att hitta lösningar på olika problem och frågeställningar. Coaching baseras på utforskande och framåtsyftande frågor där den coachade söker kunskaper i sig själv med stöd av coachen. Inom coaching i detta avseende avses även att coachen har förmåga att utmana och guida i förhållande till önskade ledarskapsbeteenden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79632000 Utbildning av personal, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen