Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI- Upphandling av laboratorieinformationssystem för klinisk genetik
Referensnummer: 23/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Örebro län (”Regionen”) skickar denna RFI för att samla in information inför en kommande upphandling av ett laboratorieinformationssystem för Klinisk Genetik till verksamhetsområde laboratoriemedicin samt även kunna användas av enheten för Klinisk Genomik, område Forskning och Utbildning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212460 Programvaruutvecklingstjänster för analys, forskning, matematik eller prognos
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen