353439-2023 - ÄndringSverige-Tierp: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Golvarbeten
Referensnummer: 2023-56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Golvarbeten som beställs löpande inom av beställaren förvaltade fastigheter. Arbetet omfattar oplanerat och planerat underhåll.
Uppdragen har stor variation.
För större uppdrag som om - till - och nybyggnation med golvarbeten som överstiger 300 000 kronor kommer att avropas separat i DIS byggentreprenader.