Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarträning.
Referensnummer: 2017-028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ledarträning, specifikt inom området Utvecklande ledarskap. Området omfattar genomförande av utbildningen Utvecklande ledarskap enligt Försvarshögskolans koncept samt repetitionsutbildningar med ULL2. Målgruppen är ledare, både chefer och andra.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79632000 Utbildning av personal, 79633000 Personalutveckling, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen