35348-2018 - ResultatSverige-Örebro: Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biträdande besiktningsorganisation H-huset (el, VVS, brand)
Referensnummer: 17/65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består av att förse Beställaren med biträdande besiktningsorganisation inom ett eller flera av följande områden för hela H-husprojektet.
1) Besiktningsorganisation område el innefattande:
2) Besiktningsorganisation område brand innefattande
3) Besiktningsorganisation område VVS innefattande:
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen