353487-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Lagringsmedier och läsenheter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diskutbyggnad av lagringsmiljö
Referensnummer: 2022-4045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30233000 Lagringsmedier och läsenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Kriminalvården har idag en lagringslösning baserad på hårdvara från NetApp och en lagringslösning baserad på hårdvara från Dell/EMC. Kriminalvården har behov av diskutbyggnad av dessa befintliga lagringslösningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30230000 Datorrelaterad utrustning, 30234000 Lagringsmedier, 32584000 Datalagringsmedia
II.2.4.