353575-2022 - ResultatSverige-Gävle: Operationsbord
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Mobila operations-/systembord
Referensnummer: RS 2021/90
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192230 Operationsbord
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen har för avsikt att teckna ramavtal med en eller flera Leverantörer inom varje delområde för leverans av mobila operations-/systembord. Samt option på ytterligare teknisk utbildning och underhållsavtal efter garantitidens utgång.
Upphandlingen är uppdelad i tre (3) delområden:
Delområde A - Mobilt mekaniskt operationsbord
Delområde B - Mobilt systembord
Delområde C - Mobilt systembord med eller utan motordrift
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33162100 Utrustning för operationssalar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen