See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Fastighetsjour
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för fastighetsjour. I uppdraget ingår att ta emot felanmälan från beställarens hyresgäster/verksamheter samt därefter utföra avhjälpande underhåll/akut åtgärd enligt beställarens jourinstruktion. Huge Bostäder genomför denna upphandling som en samordnad upphandling där Huge Bostäder och Huddinge Samhällsfastigheter är avtalsparter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119466:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel, 50000000 Reparation och underhåll