353647-2021 - ÄndringSverige-Kristianstad: Motorfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon inklusive service och reparationsavtal
Referensnummer: 2020-O002546
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser personbilar, MPV, minibuss och transportfordon inklusive service och reparationsavtal. Fordonen kommer både vara verksamhetsbundna fordon samt förmånsbilar för Region Skånes personal. Merparten av fordonen kommer att köpas in genom finansiell leasing via Region Skånes aktuella avtalspart.