353670-2022 - ResultatSverige-Kristianstad: Defibrillator
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Defibrillatorer och övervakning till Ambulans Region Skåne
Referensnummer: 2021-O001109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33182100 Defibrillator
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne efterfrågar manuell bifasisk defibrillator nittio (90 st) vilken även går att koppla över till halvautomatiskt läge. Utrustningen kommer att utrustas med övervakningsfunktioner samt användas på både vuxna och barn.
Utrustningen kommer att användas av specialutbildad vårdpersonal i ambulanssjukvård och andra prehospitala funktioner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen