353674-2016 - ResultatSverige-Tyresö: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbilstransporttjänster.
Referensnummer: 2016-KSUH 0040
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Lastbilstransporttjänster för 5 st. lastbilar av typ schaktlastbilar, lastväxlarlastbilar, kranlastbilar och schaktbil med släp.
Avtalstiden är 2 + 2 år.
Beställaren har för avsikt att teckna avtal per lastbil.
Avrop kommer att ske vid behov, inga volymer kan garanteras.
Omfattningen av denna upphandling beräknas till ca 2 000 000 SEK per år. Den angivna omfattningen baseras på föregående års statistik och kan över- eller underskridas och innebär inga förpliktelser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen