353675-2016 - ResultatSverige-Tyresö: Hämtning av hushållssopor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallsentreprenad.
Referensnummer: 2016/KSUH0038
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90511200 Hämtning av hushållssopor
II.1.4.
Kort beskrivning
· Insamling och transport av kärl- och säckavfall (mat- och hushållsavfall).
· Insamling, transport och behandling av trädgårdsavfall.
· Insamling, transport och behandling av grovavfall.
· Insamling och transport av elavfall inklusive bärbara batterier från hushåll.
· Drift- och skötsel av återvinningscentral.
· Insamling, transport och behandling av latrin.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen