353676-2022 - ResultatSverige-Växjö: Dynor till rullstolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjälpmedel, Sittdynor
Referensnummer: ON 2021-00050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193221 Dynor till rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av enklare sittdynor och olika sittdynor till manuella rullstolar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33193200 Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen