353727-2022 - ResultatSverige-Täby: Bildbehandlings- och arkiveringssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System for Workflow Management and Post Capture Processing
Referensnummer: RA-KS 2021/00112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
IT system for Workflow Management and Post Capture Processing of image files and metadata.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
The Sweden National Archives invites interested suppliers to submit tenders regarding an IT system for Workflow Management and Post Capture Processing of image files and metadata that shall support and streamline our digitization processes.