353733-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Ljudutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Professional Audio Equipment 2022
Referensnummer: 22/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32342410 Ljudutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement is a joint procurement between SVT and UR ( PS-companies).
PS-Companies has a need for all kinds of professional audio equipment. To meet PS-Companies need of audio equipment, accessories and related services, the PS-Companies implements this contract by a supplier of the professional audio equipment and accessories
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342000 Högtalare, 32342400 Ljudanordningar, 32342410 Ljudutrustning, 32343000 Förstärkare, 32351000 Tillbehör till ljud- och videoutrustning, 32351300 Tillbehör till audioutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen