TRV:s arbeten med Getingmidjan involverar flera aktörer. Parterna behöver samverka aktivt för att lösa gemensamma frågor. Rubricerat uppdrag avser projektledning av SFVs sam-ordning avseende TRVs infrastrukturprojekt Getingmidjan i de delar som berör Riddarholmen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen