353815-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stora konferenser och möten 2022 från och med 151 deltagare
Referensnummer: 23.3-56-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens inköpscentral vid Kammarkollegiet välkomnar leverantörer att lämna anbud i upphandlingen av Stora Konferenser och möten 2022, från och med 151 deltagare.
Tilldelning av Kontrakt sker genom en andra konkurrensutsättning.
Utöver denna upphandling annonseras ytterligare fyra upphandlingar parallellt avseende Konferenser och möten:
Små konferenser och möten 2022 Helpension antal deltagare 5-60 (dnr 23.3-1644-2023)
Små konferenser och möten 2022 Helpension antal deltagare 61-150 (dnr 23.3-1645-2023)
Små konferenser och möten 2022 Dagkonferens antal deltagare 5-60 (dnr 23.3-1647-2023)
Små konferenser och möten 2022 Dagkonferens antal deltagare 61-150 (dnr 23.3-1648-2023)
Ramavtalet kan användas för Avrop myndigheter under regeringen samt myndigheter under riksdagen och andra offentligt styrda organ