353820-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Motorikhallen Täby IP
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMotorikhallen Täby IP
BeskrivningUpphandlingen omfattar nybyggnation av en motorikhall vid Täby IP på fastigheten Prästgården 2:5 i Täby.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMotorikhallen Prästgården
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89040:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten