2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling Slamhantering
Beskrivning: Karlshamn Energi är en koncern där verksamheten bedrivs i flera bolag. Moderbolaget Karlshamn Energi AB och dotterbolagen Karlshamn Energi Elförsäljning AB, Karlshamn Elnät AB och Karlshamn Energi Vatten AB (VA-huvudman för Karlshamns kommun).Karlshamn Energi Vatten behöver nu upphandla entreprenör för omhändertagande av vårt slam från vårt reningsverk.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232422 Anläggning för slambehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127441:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90400000 Avloppshantering, 90510000 Avfallshantering, 90500000 Avfallstjänster, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513800 Behandling av slam, 90513900 Hantering av slam
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 2+1+1+1+1+1+1