Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster bygglov
Referensnummer: 2021-09961
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för konsulttjänster för handläggning av bygglov
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda