353845-2023 - ResultatSverige-Stenungsund: Konsulttjänster för transportsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter: Trafik
Referensnummer: 2023-279
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311200 Konsulttjänster för transportsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Stenungsunds kommun bjuder in intresserade leverantörer till anbudsgivning i ramavtalsupphandling av tekniska konsulter inom kategorin trafik.
Upphandlingens hela omfattning framgår av upphandlingsdokumentet i sin helhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen