2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk konsult: projektering och besiktning styr
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Teknisk konsult: projektering och besiktning styr Ramavtal kommer att tecknas inom följande teknikområden: Projektering styr Besiktning styr Ramavtal med max fem (5) leverantörer för teknikområde projektering styr kommer att tecknas. Ramavtal med max tre (3) leverantörer för teknikområde besiktning styr kommer att tecknas. För mer information se komplett förfrågningsunderlag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Teknisk konsult: obligatorisk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127962:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Projektering styr
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127962:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Besiktning styr
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127962:Lot:3