35391-2022 - ResultatSverige-Kiruna: Byggteknisk ledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster byggledare infrastruktur
Referensnummer: 2021-114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen upphandlar en till två byggledare för infrastruktur på 100 % för en period av ett (1) år med möjlighet för beställaren att förlänga tre (3) gånger med ett (1) år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315200 Byggkonsulttjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen