Beställarens avsikt med upphandlingen är ett ramavtal för avrop av kapacitetsutredningar, förstudier och projektering av beställarens befintliga verksamhetslokaler, både egenägda och inhyrda. Avrop kan även avse stöd för fastighetsförvaltningen vid genomförande av beslutsunderlag som inkommer gällande lokaler och fastigheter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75123000 Fastighetsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen