35393-2023 - ResultatSverige-Tumba: Datortjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Datorer, Telefoner, tillbehör och klienter/it baserad utrustning
Referensnummer: KS/2022:00065
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72500000 Datortjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar alla typer av Klienter/IT-baserad arbetsplats-utrustning så som; datorer, pekplattor och telefoner. Även rådgivning och tillbehör samt hantering av service, försäkring och garanti inom området ingår. Leverans av produkter, service och support.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30210000 Databehandlingsmaskiner (maskinvara), 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237200 Datortillbehör, 32250000 Mobiltelefoner, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning, 72500000 Datortjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen