353941-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Omhändertagande av trädgårdsavfall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmhändertagande av trädgårdsavfall
BeskrivningAlingsås söker en leverantör av tjänsterna: lastning, transport, omhändertagande och biologisk återvinning av trädgårdsavfall.
Intern identifierare2025.121 TEN
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000