35396-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Trädgårdstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll och anläggning av friluftsanordningar och leder samt naturvårdsarbeten
Referensnummer: 512-1941-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tjänster för att tillgodose länsstyrelsens behov av underhåll och anläggning av friluftsanordningar och leder samt naturvårdsarbeten, i naturreservat och andra värdefulla naturområden samt fornminnesområden i Halland
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77341000 Beskärning av träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen