2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trädgårdsmaskiner och tillbehör, service och underhåll
Beskrivning: Upphandlingen avser trädgårdsmaskiner i form av batteridrivna småmaskiner, traktorer, redskapsbärare, åkgräsklippare, vagnar, reservdelar till respektive verktyg, skyddsutrustning, handverktyg, reservdelar och tillbehör samt reparationer och service. I upphandlingen ingår även möjlighet att hyra maskiner vid behov.
Intern identifierare: SOT 2024/044
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42600000 Verktygsmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000