3541-2025 - Resultat
Sverige – Ägg – Färska ägg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärska ägg
BeskrivningUpphandlingen avser färska ägg. Linköpings kommun och Region Östergötland har för avsikt att ingå ramavtal med en vinnande leverantör för att säkerställa tillgång till näringsrika och kvalitativa ägg.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03142500 Ägg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94570:Lot:1