Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färgmaskin för vävnadsprover.
Referensnummer: 22RS4821
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett helautomatiserat instrument för infärgning och montering av glas för vävnadsprover. Instrumentet kompletterar redan befintlig utrustning och minskar sårbarhet vad gäller stillestånd om tekniska problem skulle uppstå.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Köpa av ett helautomatiserat instrument för infärgning och montering av glas för vävnadsprover. Instrumentet kompletterar redan befintlig utrustning och minskar sårbarhet vad gäller stillestånd om tekniska problem skulle uppstå.