Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kopiatorer (MFP) med underhåll och service
Referensnummer: 0396-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kopiatorer (MFP) med service/underhåll och med möjlighet till "follow-me-print"-lösning under en avtalsperiod på 2 år med möjlighet till förlängning 1 + 1 år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen